Lebronov tripl-dabl nedovoljan Kavsima protiv Denvera, Bogdanović solidan

0
784

Košarkaši Hjuston Rokitsa pobijedili su u noći između subote na nedjelju Boston Seltikse rezultatom 123:120, što je 15. pobjeda zaredom tima iz Teksasa, ali i “osveta” ekipi iz Masačusetsa za poraz krajem prošle godine u uzbudljivom meču.

Hjuston je bio nešto bolji u većem dijelu prve četvrtine, ali ju je na kraju ipak izgubio sa dva razlike. Seltiksi su nastavili u drugoj dionici sa za nijansu boljom partijom, a u tom ritmu je nastavljeno do polovine treće četvrtine. Hjuston je preuzeo vođstvo poslije dužeg vremena na 75:74, a zatim su se dvije ekipe smjenjivale u vođstvu.

Boston je bio u prilici da dođe do pobjede, ali je na minut i po prije kraja Trevor Ariza trojkom izjednačio na 115:115, i od tada je sve manje više bilo u rukama Hjustona. Seltiksi su pokušali na kraju da izbore produžetak, ali je šut iz velike udaljenosti Markusa Smarta završio na obruču.

Najefikasniji u redovima Rokitsa bio je Erik Gordon sa 29 poena, tri manje je postigao Džejms Harden, uz 10 asistencija, sedam skokova i pet ukradenih lopti, Trevor Ariza je meč završio sa 21 poenom, dok je Kris Pol ubacio 15 poena. Odličan je bio i Klint Kapela sa osam poena i 17 skokova.

Markus Moris je bio nešto bolji od drugih u ekipi Bostona sa 21 poenom, Kajri Irving i Greg Monro su imali po 18 poena, Teri Rozir se priključio sa 17 poena, a Džejson Tejtum sa 12 poena.

Hjuston je prvi na Zapadu sa skorom od 59 pobjeda i 13 poraza, dok je Boston u Istočnoj konferenciji na drugoj poziciji sa 44 pobjede i 20 poraza.

Orlando Medžik je pobijedio na svom terenu Memfis rezultatom 107:100, što je Grizlisima čak 13. uzastopni poraz. Evan Furnije i Nikola Vučević su predvodili ekipu sa Floride sa po 19 poena, a crnogorski centar je imao i šest skokova i dvije asistencije.

Dvocifreni u ekipi Orlanda bili su još Di Džej Agustin i Mario Hezonja sa po 16 poena, dok je Eron Gordon ubacio 14, a Džonaton Simons 11 poena.

U poraženoj ekipi Grizlisa Ben Meklemor je postigao 20 poena, Džerel Marin je ubacio pola koša manje, uz 11 uhvaćenih lopti, dok je Mario Čalmers imao 15 poena.

Majami Hit je nadigrao Detroit Pistonse sa 105:96 na svom parketu, uz timsku partiju u kojoj su Keli Olinik i Džoš Ričardson imali po 17 poena, dok je Džejms Džonson postigao 14 poena. Hasan Vajtsajd je za Majami ubacio osam poena uz sjajnih 19 skokova, dok je slovenački plejmejker Goran Dragić upisao u timu Hita 13 poena, uz pet asistencija.

Blejk Grifin je postigao 31 poen za Pistonse, Andre Dramond je dominirao sa 18 skokova pod obručima i 22 poena, dok je još jedini sa dvocifrenim učinkom u ekipi Detroita bio Redži Bulok sa 11 poena.

Los Anđeles Lejkersi su nastavili sa dobrim igrama, pa su pobijedili i San Antonio Sparse na gostovanju rezultatom 116:112. Jezerdžije su ostvarile peti uzastopni trijumf, najviše zahvaljujući sjajnoj igri u posljednjoj četvrtini, koju su dobili sa 36:21.

Džulijus Rendl je bio najefikasniji sa 25 poena, Ajzea Tomas je ubacio 21, Lonzo Bol i Kentavijus Koldvel Poup po 18, Bruk Lopez 14, a Kajl Kuzma 11 poena.

Oslabljeni Sparsi bez povrijeđenih Kavaija Lenarda i Lamarkusa Oldridža su se oslonili na Pau Gasola, koji je ubacio 19 poena, imao 10 skokova i osam asistencija, Rudi Gej je postigao 15 poena, Peti Mils 14, Dežonte Marej i Manu Đinobili po 12, a Davis Bertans 11.

Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su važnu pobjedu na putu ka ostvarivanju plasmana u plej-of. Tim iz Kolorada je savladao Klivlend Kavalirse rezultatom 126:117, uz solidnu partiju srpskog centra Nikole Jokića u pobjedničkom timu.

Nagetsi su već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost, koju su stabilnom i sigurnom igrom održavali do odlaska na odmor (73:62).  Tim trenera Majka Melouna je i u drugom dijelu igre bio bolji rival na parketu dvorane u Ohaju, ali se tim Klivlenda kako je odmicala posljednja četvrtina ozbiljno približio.

Kavsi su prišli na 115:114, ali su Milsap, Haris i Čendler odveli Nagetse u “sigurnu luku” do pobjede.

Srpski centar Nikola Jokić je kao i prethodne noći protiv Memfisa bio jednocifren, ali je igrao raznovrsno, uz uticaj na igru svog tima od +12, što je u redovima Nagetsa bilo i najviše.

Mladi Srbin je postigao devet poena, uz šut iz igre 3-8, 1-2 za tri, 2-3 sa linije penala, a imao je i osam asistencija, sedam skokova, jednu blokadu i dvije izgubljene lopte.

Najefikasniji u timu Denvera bio je Gari Haris sa 32 poena, pratio ga je Vil Barton sa 23 poena, osam skokova i sedam asistencija, po 16 poena su ubacili Vilson Čendler i Džamal Marej, dok je Pol Milsap imao 11 poena.

Lebron Džejms je ostvario tripl-dabl za Kavse, 13. u sezoni, sa 25 poena, 10 skokova i 15 asistencija, Džej Ar Smit je dodao 19 poena, Džordž Hil 17, Leri Nens junior 14, Džedi Osman 13, Tristan Tompson 12, a Džordan Klarkson 11 poena.

Denver je osmi na Zapadu sa 35 pobjeda i 28 poraza, dok je Klivlend treći u Istočnoj konferenciji sa 36 pobjeda i 26 poraza.

U posljednja dva meča u noći između subote i nedjelje u NBA ligi pobjede su ostvarili košarkaši Jute Džez i Portland Trejl Blejzersa.

Sakramento je na svom parketu poražen od Jute Džez 98:91, a srpski bek Bogdan Bogdanović imao je solidnu partiju u dresu tima iz glavnog grada Kalifornije.

Bogdanović je meč počeo kao starter i ubacio je 15 poena, 5-10 šut iz igre, 3-4 za tri, 2-2 sa linije slobodnih bacanja, uz pet skokova za 28 minuta u igri.

Kingsi su se tokom cijelog meča nalazili u podređenom položaju, a za to mogu da “zahvale” najviše beku Jute Donovanu Mičelu koji je postigao 27 poena i bio najefikasniji u svom timu.

Pratili su ga Rudi Gober sa 16 poena i 12 skokova, Derik Fejvors sa 15 poena, Džae Krauder sa 14 poena i Riki Rubio koji je ubacio 10 poena, uz osam skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte.

Osim Bogdanovića, u timu Sakramenta, dvocifren učinak su ostvarili Dearon Foks sa 17 poena, i još Zek Rendolf i Skal Labisijer sa po 12 poena.

Portland je kao domaćin bio bolji od Oklahome rezultatom 108:100, pa je ostvario šestu pobjedu u nizu, a trijumf protiv jednog od rivala za što bolje mjesto u plej-ofu Zapadne konferencije.

Najbolji u redovima Blejzersa bio je Si Džej Mekolum sa 28 poena, osam skokova i šest asistencija, dok se Demijen Lilard zaustavio na 20 poena i sedam asistencija. Evan Tarner je postigao 17 poena, a Zek Kolins 12. Bosanski centar Jusuf Nurkić je za 18 minuta na terenu imao devet poena, 4-11 iz igre, 1-4 sa linije slobodnih bacanja, uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Rasel Vestbruk je u ekipi Oklahome upisao dabl-dabl od 30 poena i 11 skokova (šest asistencija), Pol Džordž je dodao 21 poen, Džerami Grant 13, a Patrik Paterson i Stiven Adams po 12 poena.

Portland je treći na Zapadu sa 37 pobjeda i 26 poraza, a Oklahoma sedma sa 37-28.