Liga Evrope: Preokret Milana, Dinamo slavio u Briselu!

0
728
Veoma uzbudljive utakmice drugog kola Lige Evrope u grupama A, B, C, D, E, F. Zagrebački Dinamo slavio u Briselu protiv Anderlehta, Milan u nastavku okrenuo Olimpijakos, kao i Salsburg protiv Seltika.
Zagrebački Dinamo došao je i do šestog boda u Ligi Evrope, ovaj put senzacionalnim trijumfom u Briselu. Trenutak odluke dogodio se početkom drugog poluvremena kada je pocrvenio BiH reprezentativac Ognjen Vranješ. Strijelci za “modre” bili su Hajrović i Gojak.

Iako je Olimpijakos poveo na “San Siru” pogotkom Gerera, “rosoneri” okreću priču na svoj mlin u drugom poluvremenu, a junak Milana bio je Kutrone sa dva pogotka.

I Salcburg se mučio, Seltik je vodio na “Red bul areni”, ali Austrijanci lako okreću za trijumf od 3:1. Sporting je bio na pragu poraza, ali sa dva pogotka u sudijskoj nadoknadi potpuno okreću meč u svoju korist i za Lisabon nose tri boda.

Trijumf u gostima ostvario je i Lajpcig, pobjedom u Norveškoj nad Rozenborgom, kao i Arsenal u sudaru sa Karabagom.

Grupa A

Bajer Leverkuzen – AEK Larnaka 4:2 (Haverc, Alario 2, Brant – Tričkovski, Raspas)

Cirih – Ludogorec 1:0 (Palson)