Omić napravio razliku, Zvezda u trileru iščupala pobjedu

0
179

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Budućnost sa 69:59 u drugoj utakmici finala ABA lige i preselili seriju u Podgoricu rezultatom 1-1.

Ključni igrač u pobjedi Zvezde je bio Alen Omić koji je ubacio Podgoričanima 15 poena, a većinu tih poena ubacio je kada se meč lomio u posljednjoj četvrtini.

Pratio ga je Tejlor Ročesti sa 11 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio 10. U timu Budućnosti istakao se Nemanja Gordić sa 22 poena.

Zvezda je nadskakala Budućnost, a bitne poene je postizala poslije ofanzivnih skokova. Budućnost je s druge strane loše šutirala sa spoljnih pozicija pa je fantastična partija Gordića bila uzaludna za goste.

Zvezda je nešto bolje krenula nego juče kada su Podgoričani iznenadili crveno-bele furioznom serijom 7:0.

U startnoj petorci se našao Omić koji je pogađao i asistirao na početku, ali takva igra bila je kratkog daha.

Tokom prve četvrtine Zvezda je tvrdom odbranom i skokom u napadu uglavnom održavala prednost na dva do četiri poena, ali je i njoj i Budućnosti falilo potentnosti u šutu spolja. Dvije ekipe su jedva pogodile jedan šut tokom čitave prve četvrtine.

Dejan Davidovac još jednom nije bio skoncentrisan, Feldin je ostao van šuterskog ritma i u drugom meču, a Janković i Ročesti su u tim trenucima na mali broj poena pravili kakvu takvu razliku.

Pravu energiju unio je u drugoj dionici Matijas Lesor koji je solidno zatvarao u odbrani, a u napadu se oslobodio i išao na koš.

Pravio je probleme Lendriju, išao na liniju penala – i uglavnom promašivao. Gotovo neshvatljivo djeluje da evroligaški tim može da ima ispod 50 odsto šut sa linije penala tokom čitavog poluvremena, ali to je bila Zvezda u ovom slučaju.

Nekoliko dobrih napada Lesora, skok u napadu Dobrića i trojka Ročestija odveli su Zvezdu na +10 u 17. minutu meča.

Gordić je već u narednom napadu uzvratio trojkom i to kao da je uzdrmalo Zvezdu. Serija grešaka i izgubljenih lopti u finišu i trojka Ivanovića sa zvukom sirene za 31:31 označili su kraj poluvremena u čijem je finišu domaćin potpuno posustao.

Zvezda je treću četvrtinu odigrala katastrofalno. Šest izgubljenih lopti u čitavom prvom poluvremenu, sedam prije kraja samo treće dionice pokazuju koliko je napad domaće ekipe bio loš.

Gubili su lopte Ročesti i Feldin, pa je Budućnost trojkom Gordića za 39:31 kompletirala nevjerovatnu seriju 20:2 i imala konce igre u rukama.

Crveno-beli se vraćaju sa linije za slobodna bacanja i do kraja treće četvrtine hvataju priključak uz nekoliko pogodaka Feldina (48:47).

Posljednju četvrtinu je potpuno obeležio slovenački centar. Lopta se spuštala na njega jer pod košem Budućnosti igrači opterećeni faulovima nisu mogli da ga čuvaju i Omić je sa linije penala bio svijetla tačka inače loše Zvezde.

Prednost domaćih je polako rasla, ali je Ivanović na ulasku u posljednji minut promašio vjerovatno ključnu trojku pri rezultatu 65:59.

Poslije toga, njegovoj ekipi nije bilo povratka, a razlika Zvezde je na kraju bila dvocifrena što nije realan pokazatelj snaga na terenu tokom najvećeg dijela meča.