“Orlovi” lete kući, Srbija nemoćna protiv Brazila

0
824
Fudbaleri Srbije završili su učešće na Svjetskom prvenstvu u Rusiji već u grupnoj fazi, nakon što su u trećem kolu grupe E poraženi od Brazila rezultatom 2:0.

Srbiji je iz ovog meča bila potrebna pobjeda, kako bi se plasirala u osminu finala, ali je “selesao” bio bolji tim na terenu i sa dva gola došao do slavlja i prvog mjesta u grupi ispred Švajcarske.

Brazil je do prednosti došao u 36. minutu. Nakon sjajne asistencije u sredinu Kutinja, Paulinjo je loptu poslao preko Stojkovića i doveo svoju reprezentaciju u prednost.

To je ujedno bila i najbolja prilika u prvom poluvremenu na obje strane. Po nekoliko šansi imali su i Srbija i Brazil, ali nisu urodile plodom.

U drugom poluvremenu Srbija prva prijeti nakon polukontre. Imali su “orlovi” 4 na 3, ali se Tadić pokliznuo pa je odbrana “selesaa” pokupila loptu.

Nakon blagog pritiska Srba prijete Brazilci. Nejmar je u kontri izašao pred Stojkovića, ali golman Srbije brani i šalje loptu u korner. Odmah nakon toga uslijedio je novi korner, a potom još jedan, da bi tek onda Srbi otklonili opasnost ispred svog gola.

Najbolja šansa za Srbiju na meču desila se u 61. minutu. Rukavina je ubacio sa desne strane. Alison je udario loptu, ali je samo odbio do Mitrovića, koji šutira u odbrambenog igrača Brazila.

“Orlovi” su nakon toga zaprijetili još nekoliko puta. Najprije je Milinković – Savić uputio loptu Mitroviću, a njegov šut brani Alison. Potom je i sam Sergej pokušao, ali je bio neprecizan. Nekoliko trenutaka kasnije ponovo je u prilici bio Mitrović koji je glavom šutirao nakon ubačaja, ali je Alison bio na pravom mjestu.

Tri minuta kasnije šok za Srbiju. U 69. minutu Brazilci postižu drugi pogodak.  Tijago Silva je nakon ubačaja Nejmara skočio iznad svih igrača Srbije i zakucao loptu u mrežu.

Nakon toga Srbija je pala, a Brazil je zaprijetio još nekoliko puta. Najviše je pokušavao Nejmar, ali je golman Srbije Vladimir Stojković uvijek izlazio kao pobjednik.

Meč Srbije i Brazila mogli ste uživo da pratite na OVOM LINKU.

Najbolju šansu do kraja meča Srbija je napravila sa distance. Šutirao je Živković sa nekih dvadesetak metara, ali neprecizno. To nije bilo dovoljno da se postigne rezultat, pa će tako Brazil sa prvog mjesta u osminu finala. Tamo će se sastati sa Meksikom koji je završio drugi u grupi F.

Drugoplasirana Švajcarska, koja je remizirala sa Kostarikom 2:2, će na megdan Švedskom, koja je sa tri pobjede zauzela prvo mjesto u grupi F. Opširnije o meču Švajcarske i Kostarike pročitajte na OVOM LINKU.