Pajferu zlatna medalja u sprintu na 10 kilometara

0
883

Njemački bijatlonac Arnd Pajfer osvojio je zlatnu medalju u sprintu na 10 kilometara, na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Pajfer je odlično pucao u oba satava, bez prmašaja, a dobar je bio i u trčanju, te tako ostvario najbolje vrijeme i osvojio treće zlato za Njemačku na Igrama u Pjnogčangu.

On je trku završio u vremenu od 23 minuta, 38,8 sekundi i tako došao do prvog zlatnog odličja na Olimpijskim igrama.

Drugo mjesto i srebrna medalja pripala je Čehu Mihailu Krčmaru sa 4,4 sekunde zaostatka, koji je takođe pucao bez promašaja.

Bronzanim odličjem okitio se Italijan Dominik Vindiš sa 7,7 sekundi lošijim vremenom od pobhednika i jednim promašenim hicem iz 10 pokušaja.

Podbacio je trenutno najbolji bijatlonac svijeta Martan Furkad koji je na cilj došao tek na sedmom mjestu sa 22 sekunde zaostatka.