Partizan se prošetao kroz Novi Sad

0
707

Košarkaši Partizana pobijedili su na gostovanju Vojvodinu sa 88:62, u šestom kolu grupe B Superlige Srbije.

Izabranici Nenada Čanka otpor domaćih igrača slomili su krajem druge četvrtine, kada su redom pogađali Gos, Veličković i Brajma.

Crno-bijeli ostali su na stoprocentnom učinku 6/0, dok je Vojvodina ostala na samo jednoj pobjedi 1/5.

U redovima Partizana ponovo je blistao Najdžel Vilijams-Gos sa 16 poena, 13 asistencija i četiri skoka, a pratili su ga Andrić sa 16, Brajma sa 11, Marinković sa 10 i Gagić sa 9 poena i 11 skokova.

Bolji od ostalih u poraženom sastavu bio je Bjelica sa 16 poena, dok je Janjić ubacio 13.

Utakmica je krenula u nešto sporijem ritmu što je odgovaralo igračima iz Novog Sada. Ipak, sredinom dionice crno-bijeli su ubrzali i stvorili osjetniju razliku, 25:15.

Tokom druge četvrtine Vojvodina je odlično parirala beogradskom klubu, ali su u posljednjih nekoliko minuta popustili. Gos je igrao odlično u ovim trenucima i Partizan je došao do maksimalnih +16 na poluvremenu, 45:29.

Kako su završili drugu dionicu, igrači Partizana isto su krenuli i treću. Prednost je išla preko 20 poena i bilo je viđeno da će crno-bijeli doći do još jedne ubjedljive pobjede.

Na kraju je Partizan slavio sa 88:62 za šestu pobjedu u Superligi Srbije. Ekipa Nenada Čanka naredni meč igra u ponedjeljak protiv FMP, dok Vojvodina istog dana gostuje Vršcu.