Partizan u plej-ofu, a tamo ga čeka Bešiktaš

0
914

Fudbaleri Partizana pobijedili su Noršelan i u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope 3:2 (3:1).

Izabranici Zorana Mirkovića u prvom duelu u Danskoj slavili su sa 2:1. Partizan će sljedećeg četvrtka biti domaćin Bešiktašu u plej-ofu za Ligu Evrope, jer su Turci uprkos porazu od 1:2 od LASK-a prošli u narednu rundu, jer su u prvom meču pobijedili sa 1:0.

Zoran Mirković, šef stručnog štaba Partizana, odlučio je da revanš utakmicu sa Noršelanom počne ista ekipa koja je igrala i u Danskoj, ali početak nije bio dobar za crno-bijele. U potpuno mirnom početku utakmice, gosti su iz prve akcije ušli u šansu, koju je Olsen materijalizovao golom u devetoj minuti. I s tim rezultatom Partizan bi išao dalje, ali kiks s početka meča mogao je da se negativno odrazi na psihu ekipe. Na sreću crno-bijelih, Miletić je samo dva minuta kasnije izjednačio na 1:1, iskoristio je centaršut Јankovića i glavom sproveo loptu u mrežu.

Partizanu je tada pao kamen sa srca, počeo je da igra, ekipa je promijenila izgled, razigrao se Danilo Pantić. On je prvo pripremio priliku Јankoviću da se upiše u strijelce za 2:1, a potom se upisao i kao asistent prilikom pogotka mladog Svetozara Markovića.

Crno-bijeli su ponovo glavom pogodili mrežu i na poluvreme su ispraćeni zasluženim aplauzom od Grobara.

Nije u igri Partizana sve bilo blistavo, pravljene su neke greške u fazi odbrane, Danci su jednom pogodili i stativu, međutim, crno-bijeli su igrali, nešto se dešavalo na terenu, nisu bili anemični. Mnogi su se prisjetili i vremena Ivana Golca, kada je Partizan igrao na gol više, pa kud puklo da puklo.

Tokom utakmice u Humskoj se više se osluškivalo šta se dešava u Lincu, jer je LASK vodio sa 2:0 protiv Bešiktaša, ali su Turci golom u 92. minuti malo pokvarili raspoloženje navijačima, koji bi više voljeli da su Austrijanci bili protivnik u baražu. Dobra stvar je samo to što je Alvaro Negredo, koji je bio strijelac, neće igrati u Beogradu, jer je poslije pogotka dobio i crveni karton.

U drugom poluvremenu Partizan je ponovo imao pad u igri, kao što je to bio slučaj i u prvoj utakmici u Danskoj, ali i u nekim utakmicama Superlige. Kao da je neko na stadinu okrenuo prekidač i “valjak” je stao. Odrađivali su posao, crno-bijeli usporili igru, povukli se i više nego što je bili potrebno i dozvolili Noršelanu da se razgoropadi, postigne gol preko Amona, a zatim da još nekoliko puta priprijeti golmanu Stojkoviću.

Rikardo Gomeš je imao dvije dobre situacije u kojima je morao bolje da reaguje i postigne gol, međutim, previše opušteno je ušao u šanse, htio je da ostavi utisak driblinzima, međutim, oni na kraju nisu imali nikakakv efekat.
Pad u igri i neiskorišćene šanse mogao bi Partizan skupo da košta protiv rivala kakav je Bešiktaš. Zato će trener Zoran Mirković morati da narednih sedam dana naporno radi na tome.

Fudbaleri Spartaka iz Subotice oprostili su se od Evrope porazom od 2:1 na gostovanju protiv danskog Brendbija.

Izabranici trenera Gaćinovića u prvom duelu poraženi su od Danaca sa 2:0 i čekao je ih je gotovo nemoguć zadatak.