Potop Barselone

0
761

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su na gostovanju Barselonu sa 4:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Parižani su do velikog trijumfa, koji ih praktično šalje u narednu rundu, stigli poslije preokreta.

Katalonci su poveli preko Lionela Mesija, ali su izabranici Maurisija Poketina nakon primljenog gola zaigrali mnogo bolje i zahvaljujući Kilijanu Mbapeu, koji je postigao het-trik, upisali pobjedu.

Prvih petnaestak minuta nisu bili interesantni, da bi negde u tom periodu meča počele da se javljaju i prve šanse.

Na pokušaj Antoana Grizmana, koji je šutirao slabo u padu, odgovorio je Mauro Ikardi, promašenim zicerom.

Traljavo je uputio udarac, doduše prevario Ter Štegena, ali je Pedri lako otklonio opasnost.

U 26. minutu morao je da radi VAR. De Јong je sa leđa bio sapleten od strane Kimpembea, a sudija Kujpers je sačekao odluku iz sobe i potvrdio svoju odluku – penal.

Najstrožu kaznu je u gol rutinski, autoritativno, pretvorio Lionel Mesi.

Od ovog momenta, utakmica je postala još dinamičnija, zanimljivija, šanse su se redale, a Katalonci preko Dembelea umalo nokautirali rivala.

Samo četiri minuta nakon primljenog gola, gosti su stigli do pogotka. Sjajna kombinacija Kurzave i Veratija, a potom i dribling Mbapea uperen ka Lengleu bili su uvertira za uspješan finiš. Na semaforu je pisalo 1:1.

Do kraja poluvremena bliži golu su bili gosti. Na pretnju Grizmana, uzvratili su redom Kurzava, Ken, Ikardi.

PSŽ je bolji bio i na otvaranju drugog dijela igre, a prvu šansu poslije pauze je imao Mojza Ken. Međutim, Ter Štegen je sjajno reagovao.

Preokret je stigao u 65. minutu, kada je Florenci sa desne strane vratio u srce šesnaesterca, Pike je intervenisao ispred Ikardija, ali je lopta stigla do Mbapea, kome nije bilo teško da još jednom savlada Nemca na golu Barse.

Poketinovi izabranici se nisu zadovoljili vođstvo, već su nastavili sa napadima. U 70. minutu su stigli do novog pogotka. Paredes je centrirao iz slobodnog udarca, Mojza Ken je pobegao Lengleu, a onda slavom savladao Ter Štegena.

PSŽ je prepustio inicijativu Barseloni od tog trenutka, međutim, napadi domaćih bili su jalovi. To su iskoristili Parižani i u 85. minutu pokrenuli munjevitu kontru, koju je završio Mbape svojim trećim pogotkom.

Revanš je na programu 10. marta u Parizu.