PRVA ATP TITULA ZA LAJOVIĆA Duci u finalu Umaga bolji od Mađara Balaša

0
610
epa07102250 Dusan Lajovic of Serbia in action during his men's second round match against Medvedev Daniil of Russia at the Kremlin Cup tennis tournament in Moscow, Russia, 18 October 2018. EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Dušan Lajović, srpski teniser, osvojio je prvu ATP titulu. On je u finalu 30. izdanja turnira iz serije 250 pobijedio Mađara Atilu Balaša sa 2:0 (7:5, 7:5).

U prvom setu Balaš je prvi došao do brejka i to za vođstvo od 4:3, a potom je sigurnim servisom potvrdio brejk za 5:3.

Iako se u tom trenutku činilo da će ovaj set otići na stranu Mađara, Dušan se nije predavao. Uspio je da dobro odservira, a onda u trenucima kada je Balaš servirao za prvi set napravi brejk i izjednači na 5:5. Očigledna psihološka prednost otišla je na stranu Lajovića koji je sa dva gema došao do pobjede u prvom setu.

Drugi set Lajović je otvorio mnogo bolje, veoma brzo je poveo sa 4:1, ali uz samo jedan brejk prednosti koji je Balaš vratio u sedmom gemu. Vodio je u ovom setu srpski teniser sa 5:4, ali je Balaš iskoristio svoj servis gem za izjednačenje na 5:5.

Uslijedio je brz servis gem srpskog tenisera koji bez izgubljenog poena stiže do vođstva od 6:5. Drugi put u ovom setu Atila Balaš je servirao za ostanak u meču, a nakon sat i 51 minuta Lajović odličnim vinerom dolazi do prve meč lopte. Odmah ju je iskoristio za veliko slavlje i prvu ATP titulu.