Real Madrid šampion svijeta, treći put uzastopno

0
651

Fudbaleri Real Madrida treći put uzastopno su osvojili titulu klupskog prvaka svijeta.

“Kraljevi” su u finalu ovogodišnjeg izdanja Svjetskog klupskog prvenstva u Abu Dabiju nadigrali Al-Ain rezultatom 4:1.

Već u 14. minutu evropski šampion je poveo. Karim Benzema je ostavio loptu za Luku Modrića, a najbolji igrač svijeta lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora precizno pogađa za 1:0.

Samo dva minuta kasnije zatresla se i mreža Tiboa Kurtoe, ali je Caiov pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Na najljepši trenutak meč čekalo se tačno sat vremena. U 60. minutu nakon kornera odbrana domaćina takmičenja je izbila loptu na 20 metara, a na nju natrčava Markos Ljorente i silovito je zakucava u mrežu iz prve za 2:0.

Na 3:0 povisio je Serhio Ramos koji je u 79. minutu pogodio glavom nakon ubačaja iz kornera Luke Modrića, a potom je na 3:1 smanjio Tsukasa Siotani u 86. minutiu prelijepim pogotkom glacom nakon Caiovog ubačaja iz slobodnog udarca sa desne strane.

Konačnih 4:1 postavio je Jahia Nader autogolom u 91. minutu nakon sjajnog prodora i udarca Vinicijusa Juniora.

Kraljevski klub bio je prvak planete 1960, 1998. i 2002. godine u okviru Interkontinentalnog kupa, a 2014, 2016, 2017. i ove godine na Svjetskom prvenstvu klubova.