Sigurna pobjeda Borca u Banjaluci

0
359

Fudbaleri Borca savladali su Leotar rezultatom 2:0 u meču 23. kola Premijer lige BiH.

Ovo je treći ovosezonski okršaj dvije ekipe, a Leotar je Borcu u dva susreta uspio da otkine bodove.

Rani gol Jove Lukića omogućio je “crveno-plavima” da od početka nametnu svoj ritam, dok je u nastavku Ferhad Ajaz potvrdio trijumf.

Borac pred reprezentativnu pauzu ima 40 bodova na trećem mjestu na tabeli, a Leotar je deveti sa 20 poena.

U narednom kolu, koje je na programu prvog vikenda u aprilu, Borac gostuje prijedorskom Rudaru, dok Leotar dočekuje Sarajevo.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem portalu:

92’ – Kraj utakmice u Banjaluci.

87’ – Begić je pokušao sa vrha šesnaesterca, međutim nije bilo snage u udarcu pa golman gostiju lako hvata loptu.

82’ – Izlaze Meleg i Ajaz, u igri su Vušurović i Jović.

73’ – Dvostruka izmjena u Borcu. Van igre su Lukić i Cvijanović, a na terenu Moraitis i Čavić.

68’ – Sjajna odbrana Nikole Ćetkovića koji je uspio da ukroti nezgodan udarac Marija Krstovskog iz blizine. Leotar sve više prijeti i pokušava da smanji zaostatak.

66’ – Pokušaj Aleksandra Vojnovića glavom nakon kornera, ali njegov udarac lako brani golman Leotara.

63’ – Još jedan pokušaj Todorovića za goste. Međutim, njegov udarac pogađa samo spoljni dio mreže.

60’ – Nakon drugog gola Borca nema previše dešavanja na terenu. Domaći su prepustili loptu Leotaru, koji ne uspijeva da pronađe put do gola Nikole Ćetkovića.

50’ – GOOOL – Ferhad Ajaz pogađa za 2:0.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Borac ima prednost od 1:0.

Prvo poluvrijeme

45+ – Kraj prvog poluvremena u Banjaluci.

43’ – Velika šansa za Borac. Jovo Lukić nakon gužve u šesnaestercu šutira glavom, ali lopta pogađa prečku.

38’ – Uporni Ferhad Ajaz nastavlja da prijeti gostujućoj ekipi. Bio je ovo njegov peti udarac danas, ali lopta ponovo odlazi preko gola.

33’ – Najbolja prilika za Leotar. Iskusni Todorović šutira, neometan, glavom sa 11 metara, ali lopta odlazi pored gola.

32’ – Duga lopta Begića stiže do Ajaza. Ofanzivac Borca u kaznenom prostoru protivnika uspio je da uputi udarac po zemlji, ali još jednom dobro reaguje golman gostiju Puletić.

28’ – Još jedna nesigurna reakcija u odbrani Leotara. Lopta je došla do Obrena Cvijanovića, ali njegov šut brani Puletić.

25’ – Nakon desetak minuta bez šansi, domaći su ponovo zaprijetili. Lopta je u kaznenom prostoru došla do Dejana Melega, koji nije dobro zahvatio loptu, pa njegov šut odlazi visoko preko gola.

14’ – Još jedna prilika za Borac. Ponovo je Brkić pokušao sa distance, ovaj put na dodavanje Ajaza, ali udarac nije bio precizan.

9’ – Prva prilika za goste. Krstovski je uspio da se izbori za udarac, ali nije bio precizan.

5’ – Nakon dodavanja Dine Ćorića šutirao je Ferhad Ajaz, ali je njegov udarac otišao preko gola.

2’ – GOOOL – Borac vodi 1:0. Jovo Lukić je strijelac.

1’ – Odmah na početku prijete fudbaleri Borca. Udarca Brkića sa distance ukrotio je golman Leotara, Puletić.

1’ – Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Banjaluci. Sa centra su krenuli gosti.