SLOVENAC DOMINIRA U NBA Dončić odigrao novu MONSTRUOZNU partiju (VIDEO)

0
567

Luka Dončić je proglašen za igrača mjeseca Zapadne konferencije i već u sljedećem meču pokazao zašto! Slovenac je briljirao u pobjedi Dalasa u Nju Orleansu sa 118:97, a na terenu je proveo svega tri četvrtine jer nije bilo potrebe da ulazi u posljednjoj.

Dončić je za samo 28 minuta na parketu ostvario učinak od 33 poena (9/18 iz igre, 10/13 penali), 18 skokova i pet asistencija! A gubili su Maveriksi sa 11 poena u ranoj fazi meča, ali brzo su se vratili i odlijepili predvođeni Dončićem. Pošto u posljednjoj četvrtini nije ulazio u igru mogao je da se druži sa Bobanom Marjanovićem koji ni na ovom meču nije ulazio u igru.

U Dalasu Dončića su pratili Set Kari sa 19 i Tim Hardavej sa 12 poena. Za Pelikanse je Brendon Ingram postigao 24 poena, Dru Holidej 18, a Džej Džej Redik 12.

Dalas sada ima skor od 14-6, a Pelikansi 6-15.

Dončić je izabran od strane NBA lige, zajedno sa Janisom Adetokumboom iz Milvokija, za najboljeg igrača u novembru. Dončić je sa Maveriksima ostvario 12 pobjeda i šest poraza u mjesecu za nama, i to uz nestvarnu statistiku za jednog dvadesetogodišnjaka. Prosječno je, po utakmici, postizao 30,8 poena, imao 9,9 skokova i 9,6 asistencija, uz 1,4 “krađu”.

Zato je izabran za najboljeg košaraškaša Zapadne konferencije NBA lige, dok je na “istoku” sjajni Grk izabran jer je Bakse predvodio do 17-3 uz 30,9 poena, 13,4 skoka, 5,9 asistencija i 1,5 osvojenu loptu po utakmici.