Šok za Dance: Svjetski prvaci ispali sa Eura

0
581

Rukometaši Danske ispali su sa Evropskog prvenstva nakon pobjede Mađara nad Islanđanima rezultatom 24:18.

Aktuelni svjetski prvaci su tako nakon Francuza postali druga rukometna velesila koja je završila takmičenje na Evropskom prvenstvu u prvoj grupnoj fazi.

Mađari su sjajno otvorili meč i nakon pet minuta su vodili rezultatom 3:0. No, Island je potom napravio seriju 6:0 i stigao do preokreta.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Islanda rezultatom 12:9, no sredinom drugog poluvrmena desio se novi preokret.

U 47. minuti Mađari su stigli do prednosti 18:17, a deset minuta prije kraja su otišli i na plus tri (20:17).

Mađarska je uspjela zadržati stečenu prednost koja se još i povećala, te će u drugi krug će prenijeti dva boda, dok će Islanđani u drugu fazu proći bez bodova.

Bence Banhidi je sa osam golova predvodio Mađare do pobjede, dok je na drugoj strani Gudjon Valur Sigurdsson i Aron Palmarson postigli po četiri gola.

Večerašnji susret između Danske i Rusije (20:30) neće imati rezultatski značaj s obzirom da su obje selekcije ispale sa takmičenja.