SP: Englezi prvi put prošli na penale!

0
1359

Engleska je uspjela! Iako je Hari Kejn golom iz penala u 57. minutu doveo ostrvljane na minut do četvrtfinala, plasman su izborili na teži način. Kao nikad prije!

Džeri Mina je 60 sekundi prije kraja nadoknade drugog poluvremena glavom izjednačio na 1:1 i uveo meč u produžetke, a potom i u penale, koji kroz istoriju nisu donosili dobro “Gordom Albionu”. Štaviše!

Englezi su do ovog utorka i utakmice na moskovskoj “Otkritje areni” tri puta učestvovali u penal serijama na Mundijalu i sva tri puta su bili eliminisani. U Italiji 1990. ih je u polufinalu pobjedila Zapadna Njemačka, u Francuskoj 1998. u četvrtfinalu su precizniji bili Argentinci, a 2006. u Njemačkoj ih je u takođe u četvrtfinalu zaustavio portugalski golman Rikardo.

Ta “kletva” skinuta je sinoć u glavnom gradu Rusije, gdje su Englezi zakazali četvrtfinalnu utakmicu protiv Švedske, u kojoj će igrati za svoje treće polufinale u istoriji, a prvo od 1990!

Kolumbija – Engleska 1:1 (0:0), u penalima 3:4.