SP: Rusi demolirali Saudijsku Arabiju

0
746

Reprezentacija Rusije startovala je pobjedom na Mundijalu, pošto je sa 5:0 pobijedila Saudijsku Arabiju.

Na prvom meču 21. izdanja Svjetskog prvenstva izabranici Stanislava Čerčesova odigrali su odličan meč i već u prvom poluvremenu riješili su pitanje pobjednika.

“Zbornaja komanda” krenula je furiozno i već poslije 12. minuta igre na semaforu bilo je 1:0. Centrirao je Zobnin, a Gazinski glavom savladao golmana Saudijske Arabije.

Peh za domaći sastav desio se sredinom prvog poluvremena kada se povrijedio Alan Dzagojev. Umjesto njega u igru je ušao Denis Čerišev.

Nastavila je Rusija da igra bolje od protivnika, međutim činilo se da će se sa minimalnim rezultatom otići na pauzu. Tako bi i bilo da Čerišev nije mislio drugačije.

Fudbaler koji je zamenio Dzagojeva odlično se snašao u kaznenom prostoru i silovitim udarcem udvostručio prednost.

Drugi meč grupe A igraju Egipat i Urugvaj u petak od 14 časova.