Srpkinje dominantnom igrom do bronze na Evropskom prvenstvu

0
609

Košarkašice Srbije pobijedile su Veliku Britaniju rezultatom 81:55 u meču za treće mjesto Evropskog prvenstva.

Srpkinje su slavile pobjedu u beogradskoj “Štark areni” poslije dominantne predstave i osvojile bronzanu medalju.

Srpske košarkašice su ovim rezultatom napravile najbolji učinak još od Evrobasketa 2015. godine, kada su osvojile zlato pobjedom nad Francuskom u finalu.

Marina Maljković je odlično postavila meč za bronzu, iako nije mogla da računa na povrijeđenu Anu Dabović (prelom šake), jednu od najboljih igračica tima.

Srpkinje su dobro otvorile meč i brzo povele sa 15:6, ali su propustile i neke prilike koje bi im donijele i veću prednost. Britanija je to iskoristila i došla do egala, ali je na kraju prve dionice ipak bilo 25:16.

Zanimljivo je to da je Srbija poslije prva tri minuta utakmice imala već tri pogođene trojke, dvije više nego za cijeli polufinalni meč sa Špankinjama.

Britanke su krajem 2/4 uspjele ponovo da priđu protivnicima, ali tada su to učinili po, ispostavilo se, posljednji put. Gošće su prišle na 35:33 na dva minuta do kraja, ali na poluvrijeme se otišlo sa 40:33 za Srpkinje.

Selektor Srbije Marina Maljković je očigledno imala šta da poruči njenim izabranicama na pauzi, pošto je nivo košarke na startu drugog poluvremena bio dosta dobar. Srbija je brzo došla do +16, nakon što je presing urodio plodom.

Već krajem treće četvrtine pobjednik je bio poznat, jer je domaćin imao ogromnih 61:39, poslije treće dionice u kojoj su primile svega šest poena.

Tokom posljednje četvrtine samo je “odrađen” posao, minute su dobile neke igračice koje nisu standardne, i Srbija je mirno privela meč kraju.

Najefikasnija u redovima srpske reprezentacije bila je Sonja Petrović sa 12 poena i 13 skokova. Nevena Jovanović je dodala 11, a Jelena Bruks i Dragana Stanković po osam poena. Maja Miljković imala je sedam, uz tri asistencije.

Ubjedljivo bolja od koleginica na drugoj strani bila je Temi Fegbenl sa 22 poena i šest skokova, dok niko više nije bio dvocifren.