“Trikolori” u finalu!

0
723

Reprezentacija Francuske prvi je finalista Svjetskog prvenstva u Rusiji! Izabranici selektora Didije Dešana savladali su sinoć u polufinalu Belgiju minimalnim rezultatom 1:0 i tako su poslije 20 godina dobili priliku da se ponovo bore za pehar boginje “Nike”.

S druge strane “crveni đavoli” nisu uspjeli da nadmaše svoj najbolji rezultat, takođe polufinale Mundijala, ali iz Španije 1982. godine.

Prvo poluvrijeme na stadionu u Sankt Peterburgu obilježili su golmani oba nacionalna tima. Igo Loris na golu Francuske, ali i Tibo Kurtoa, čuvar mreže Belgije najzaslužniji su što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, jer su odličnim intervencijama odbranili nekoliko sigurnih pogodaka.

I u nastavku susreta igralo se otvoreno, a do pogotka dolaze Francuzi! Samjeul Umtiti bio je najviši u skoku poslije kornera i udarcem glavom sa 6-7 metara matira Kurtoa u 51. minutu za 1:0.

Poslije pogotka Belgija se otvara, a “trikolori” opasno prijete iz kontranapada. Bilo je prilika, ali i poluprilika, ali mreža Lorisa ostala je netaknuta za veliko slavlje po mnogima, najkompletnije reprezentacije na šampionatu u Rusiji, koja sasvim sigurno ima još uvijek rezervi da u finalu pokaže još bolju partiju.

Drugo polufinale na programu je danas od 20 časova u Moskvi, a sastaju se Engleska i Hrvatska.

Veliko finale na programu je u nedjelju, 15. jula, a meč za treće mjesto igra se dan ranije, u subotu.