Zvezda remizirala, BATE nosi bod sa Marakane

0
991
?????????????????????????????????????????????????????????

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa BATE Borisovim 1:1 (0:0) u Beogradu u prvom kolu H grupe Lige Evrope.

Gol za crveno-bijele postigao je Nemanja Radonjić u 54. minut, da bi Nikolaj Signevič izjednačio je u 72. minutu.

Gosti su bolje započeli meč i pretili Milanu Borjanu, a najbolju priliku propustio je Mirko Ivanić u 11. minutu, da bi se poslije toga Zvezda probudila i u uglavnom preko Boaćija pokušavala da dođe do gola.

U nastavku meča, crveno-bijeli su bili opasniji i do gola došli u 54. minutu.

Poslije lijepe akcije u kojoj je Mičel Donald proigrao Slavoljuba Srnića, koji je oštro ubacio loptu u peterac, a na nju je natrčao Radonjić i savladao gostujućeg golmana.

Crveno-bijeli su napadali poslije toga i imali velike šanse preko Srnića i Radonjića, a BATE je nakon toga ponovo pogodio prečku.

Signevič je u 72. minutu iskoristio dobar centaršut sa desne strane i savladao Milana Borjana pošto je ostao sam u petercu.

Zvezdini fudbaleri su u finišu utakmice pokušavali da steknu novu prednost i pobijede, ali nisu imali većih prilika.

Utakmica je prošla beez incidenata pred 40.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić”, od čega nekoliko desetina gostujućih pristalica.

Crvena zvezda će u sljedećem kolu igrati protiv Kelna u Njemačkoj 28. septembra.