Јokićev novi rekord u pobjedi nad Indijanom (VIDEO)

0
779
Nikola Јokić je novim dvostrukim dvocifrenim učinkom predvodio Denver u ubjedljivoj pobjedi nad Indijanom sa 121:106 (32:32, 33:24, 22:35, 34:15).

Iako na početku meča Јokić nije bio najprecizniji, utakmicu je završio kao najefikasniji igrač sa 32 poena uz 14 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Time je ostvario 35. dabl-dabl u sezoni a to mu je i 227. utakmica sa dvocifrenim učinkom čime je izjednačio dosadašnji rekord legendarnog centra Dikembea Mutomba.

Iako nisu dobro počeli meč košarkaši Denvera su u završnici prvog poluvremena uspeli da pojačaju tempo i dođu do dvocifrene razlike sa 57:37 koju je Infijana u samom finišu ipak smanjila na devet poena.

U nastavku su gosti pokušali da se vrate u meč ali su uspelu samo da smanje prednost domaćina jer se u završnici meča opet razigrao Јokić koji je u završnih pet i po minuta ubacio devet poena.

U timu pobjednika uz Јokića dvocifreni su sa po 20 pena bili Porter i Barton , a Džamal Mari i Džamajhal Grin dodali su još po 16 poena.

Kod gostiju Malkolm Brogon je imao 24 poena, šest skokova i četiri asistencije, Džastin Holidej je upisao 19, a Karis Levert 17 poena. Domantas Sabonis stao je na samo 10 poena, ali uz 10 asistencija i devet skokova.