Nadal lako do drugog kola Rolan Garosa

0
458

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je savladao Australijanca Alekseja Popirina sa 3:0 u setovima.

“Kralj šljake” je bez većih problema došao do drugog kola, zadržavši se na terenu oko dva i po sata.

Prvi set je osvojio sa 6:3, pošto je u finišu pri vođstvu od 4:3 došao do brejka, koji je potvrdio i potom poveo sa 1-0.

U drugom setu je odmah stavio rivala pod veliki pritisak, pošto je sa dva rana brejka stekao ubjedljivih 4:0.

Do kraja drugog seta, australijski teniser osvojio je samo dva gema, pa je Nadal osvojio drugi dio meča sa 6:2.

Najveća borba i neizvjesnost gledali su se u trećem setu, koji je trajao sat i osam minuta, dok su prva dva seta trajala po 39 minuta.

Popirin je mogao da produži meč za još jedan set, pošto je u trećem prvi uzeo brejk i poveo sa 4:2, ali je Nadal uspješno vratio brejk i izborio taj-brejk, u kojem je slavio sa 7-3.

Španski teniser je pobjedom izborio plasman u drugu rundu, gdje će se sastati sa Rišarom Gaskeom.