Građani slave Aguera, odbrana titule sve bliža

0
654
Mančester siti je zabilježio veoma bitnu pobjedu u borbi za titulu Premijer lige i dva kola prije kraja ponovo prestigao Liverpul.

Siti je napadao tokom svih 90 minuta i maltene sve vrijeme imao loptu u nogama, ali je slabo stvarao izgledne šanse, barem u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu Siti je izgledao nešto konkretnije, a na gol se čekalo sve do 63. minuta. Serhio Aguero je primio loptu i šutirao jako, po sredini, a gosti su na prvi pogled uspjeli da se odbrane.

Ipak, lopta koju su defanzivci Barnlija mislili da su izbacili prije nego što je ušla u gol uspjela je da pređe gol liniju za nekoliko centimetara.

Siti je poslije gola nastavio da kontroliše ritam i posed, imao je nekoliko dobrih prilika, ali je na kraju ostalo samo minimalnih 1:0.