Hrvatska na korak do Rusije, “vatreni” srušili “helene” u Zagrebu

0
880

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobijedila je Grčku u Zagrebu rezultatom 4:1 u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Rusiji.

Ovom pobjedom na stadionu “Maksimir” Hrvatska je došla na korak da se sljedeće godine nađe u društvu 32 reprezentacije koje će nastupiti na SP.

Luka Modrić doveo je Hrvatsku u vođstvo već u 11. minutu nakon što je grčki golman Karnesis skrivio jedanaesterac, srušivši Kalinića u šesnaestercu.

Modrić je Karnesisa poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Osam minuta kasnije Hrvati su povećali prednost. Nakon Strinićevog centaršuta Kalinić na prvoj stativi pogađa za 2:0.

Prvu grešku hrvatskih fudbalera Grci su iskoristili u 30. minutu. Nakon što je Lovren izgubio loptu Vida je morao spašavati izbivši je u korner. Sokratis je došao naprijed, Lovren je bio uz njega, ali gostujući kapiten nadskočio ga je i smanjo rezultat na 2:1.

Samo tri minuta kasnije Vrsaljko centrira, a Perišić postiže gol za 3:1. Hrvatska na poluvrijeme odlazi sa dva gola prednosti.

Andrej Kramarić povisio je rezultat na konačnih 4:1 u 49. minutu nakon greške Stafilidisa, koji je na pet metara prsima vraćao loptu svom golmanu. Vrsaljko ga je pritisnuo, uzeo mu loptu, a u nastavku akcije Kramarić je pogodio mrežu Grka.

Revanš utakmica igra se 12. novembra u Grčkoj.