Italija i Španija polufuinalisti EURA 2020

0
459

Italija je obezbijedila polufinale Evropskog prvenstva pobjedom nad reprezentacijom Belgije 2:1.

Sjajan fudbal gledali smo na Alijanc areni.

Italija je povela u 31. minutu golom Barele, koji je ukrao loptu i neodbranjivo pogodio sa deset metara.

Lorenco Insinje je sjajnim golom donio Italiji vođstvo od 2:0 u 44. minutu.

Taj rezultat nije dugo trajao jer je u nadoknadi prvog poluvremena dosuđen penal za Belgiju, kada je srušen Doku, a Lukaku je bio siguran sa bijele tačke.

Rezultat na poluvremenu je bio 2:1 za Italiju.

U drugom poluvremenu Belgija je išla na sve ili ništa, ali je italijanska odbrana bila disciplinovana.

Belgija je na putu do četvrtfinala izbacila evropskog šampiona Portugal i u svojoj grupi je bila dominantna sa tri pobjede.

Italija je u osmini finala poslije produžetaka izbacila Austriju, što je bila 31. utakmica tog nacionalnog tima bez poraza.

Italija će u Polufinalu igrati protiv Španije.