Liverpul, ipak prejak za Zvezdu!

0
592

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Engleskoj u meču trećeg kola grupe C Lige šampiona od Liverpula sa ubjedljivih (4:0). I pored poraza Zvezda je barem u igri ostavila mnogo bolji utisak nego u Parizu, ali ostaje na posljednjem mjestu grupe sa samo jednim bodom.

Pun “Enfild” bio je inspiracija i jednim i drugima, igralo se dopadljivo, Zvezda uglavnom do šesnaesterca Liverpula, a domaćin opasan, pogotovo na krilima, i polukontrama. Ponovo je koban bio 20. minut, baš kao i u Parizu, ovaj put Šaćiri je pokrenu akciju, gurnuo loptu u prazan prostor za Robertsona, koji ka na tacni pronalazi Firminja, a Brazilac takve prilike ne propušta, bilo je 1:0 za Liverpul.

Igrala je Zvezda dobro, ali šta to vrijedi, kada je golove davao Liverpul. I to u nagorem mogućem trenutku, na kraju poluvremenu, sijevnula je kontra, idealna lopta za Salaha, koji topovskim udarcem probija Borjana, koji je kada se sve podvuče ponovo bio prve ime šampiona Srbije, jer je imao nekoliko fantastičnih odbrana, koje su Zvezdu spasile i mnogo težeg poraza.

Ni nastavak meča nije krenuo bolje za “crveno-bijele”, ali ovaj put gol je pao najviše sudijskom krivicom. Nijemac Zibert jedan bezazlen duel Stojkovića i Manea okarakterisao je kao prekršaj za bijelu tačku! Salah je precizan i to je već bilo 3:0.

Njemački arbitar kao da je želio glavnu ulogu za sebe u ovom meču, pa je u 75. minutu još jednom pokazao na “kreč”, iako većini na stadionu nije bilo jasno zašto. Navodno je Ben igrao rukom. Ipak, Borjan odličnom odbranom ispravlja nepravdu i brani udarac Maneu!

Ipak, samo pet minuta kasnije isti igrač se iskupljuje i po četvrti put savladava Borjana za visoko vodstvo Liverpula.

U drugom meču grupe C PSŽ i Napoli su podijelili bodove odigravši 2:2. U grupi vodi Liverpul koji ima 6, bodova, Napoli je drugi sa pet, a PSŽ ima četiri, dok je Zvezda ostala na jednom bodu.