NBA: Јokić nastavio seriju u pobjedi nad San Antoniom

0
774

Denver je poslije preokreta nadigrao San Antonio sa 127:120, a Nikola Јokić je nastavio seriju dobrih igara ostvarivši dvostruki dvocifren učinak sa 19 postignutih poena, 13 asistencija i 8 skokova.

Denver je do četvrte uzastopne pobjede došao poslije velikog rezultatskog preokreta u finišu utakmice najviše zahvaljujući odličnoj kolektivnoj igri.

Iako na svom terenu, tim Denvera nije baš najbolje ušao u meč, pa je dozvolio gostima da odmah pređu u vođstvo, a potom i prvo poluvrijeme dobiju da dvocifrenom prednošću.
Kada se učinilo da će se prekinuti Denverov pobjednički niz, jer su gosti u trećoj četvrtini vodili i sa 23 poena prednosti, došlo je do preokreta u igri domaćina koji uspijevaju da ponište rzliku a onda i dođu do konačne pobjede.

Tim je po efikasnosti predvodio Džamal Marej sa 26 poena (11-21 iz igre, 2-8 za tri), a pratili su ga Pol Milsap sa 22 poena i srpski reprezentativac Nikola Јokić koji je meč završio sa 19 postignutih poena, 13 asistencija i 8 skokova.

U timu San Antonija najefikasniji je bio Lamarkus Olridž sa 33 ponea (13-25 iz igre, 4-8 za tri), šest skokova i pet asistencija.

Denver je poslije četvrte vezane pobjede drugi na Zapadu, dok je San Antonio pretrpio peti uzastopni poraz i sada je na 10. mjestu.