Novak sigurnom igrom do trećeg kola u Parizu

0
768

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa, pošto je juče savladao španskog tenisera Haumea Munara sa 3:0 (7:6, 6:4 i 6:4). Naredni protivnik biće mu Roberto Bautista-Agut.

Meč je protekao u velikoj borbi. Đoković je u većem dijelu meča bio taj koji je diktirao ritam i bio agresivniji, ali se Munar nijednog trenutka nije predavao ni odustajao.

Prvi set je rješen u taj-brejku, iako je Novak prethodno imao šansu da na svoj servis riješi meč. Munar to nije dozvolio, ali je poklekao potom u taj-brejku i to ubjedljivo (7:1).

Drugi set je takođe dobio Novak, takođe uz puno problema, ali ipak bez taj-brejka. Rezultat 6:4, nakon osvojenog servisa poslije prethodno napravljenog brejka u devetom gemu.

Treći set je do šestog gema protekao bez većih uzbuđenja, da bi potom Novak oduzeo servis protivniku, poveo sa 4:3 i tu prednost mirno sačuvao do kraja seta i meča.

Protivnik u trećem kolu biće mu Španac Roberto Bautista-Agut.