Remi Napolija pred Zvezdu!

0
796

Uoči meča sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona, Napoli je bio apsolutni favorit protiv poslednjeplasiranog Kjeva, ali napadači nisu imali svoj dan i meč je završen bez golova (0:0).

Trener Karlo Ančeloti izveo je na teren jak sastav u kojem nije bilo jedino Mareka Hamšika i Arkadijuša Milika, ali Kjevo se uspješno branio i na kraju došao do značajnog boda.

Napoli je imao nekoliko velikih prilika, pre svih Hoze Kaljehon u 44. minutu. Sa svega pet metara oči u oči sa golmanom bio je u prilici da zatrese mrežu, ali želio je da lobuje Stefana Sorentina koji je osujetio njegovu namjeru i odbranio udarac.

Na startu drugog dijela, tačnije u 49. minutu, priliku je imao i Dries Mertens, ali je bio neprecizan. Navalio je Napoli u finišu, poslednju priliku u nadoknadi vremena imao je Zijelinski, ali mreža gostujuće ekipe nije se zatresla.

Fiorentina je gostovala u Bolonji, ali ni tamo, kao i u Napulju, nije bilo golova. Domaćini su u 43. minutu imali najbolju priliku kada je Federiko Santander pogodio stativu.
Napoli je ostao na drugoj poziciji sa 29 bodova, ali sada ima osam manje od lidera Јuventusa.

Duel 5. kola Lige šampiona između Napolija i Crvene zvezde igra se u srijedu u Napolju sa početkom u 21 čas.