Sedmica Liverpula, Šahtjor slavio protiv Sitija

0
905

U posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona pobjede su ostvarili Fejnord, Liverpul, Porto, Bešiktaš, Real Madrid, Šahtjor i Totenhem, dok su Maribor i Sevilja remizirali, čime smo dobili posljednje učesnike nokaut faze najelitnijeg klupskog fudbalskog takmičenja u Evropi.

Fejnord je sa igračem manje uspio da savlada Napoli rezultatom 2:1 i to nakon preokreta. Napoli je već u drugom minutu došao prednosti golom Zielinskog. Izjednačio je Jorgensen u 33. minutu, da bi konačan rezultat Huste u 91. minutu. Fejnord je od 83. minuta igrao sa igračem manje jer je Viljena dobio drugi žuti karton.

Liverpul je kod kuće deklasirao moskovski Spartak sa 7:0. Već u 4. minutu Kutinjo je doveo Engleze u prednost, da bi isti igrač pogodio i 11 minuta kasnije. Firminjo je povisio na 3:0 samo četiri minuta nakon toga, a početkom drugog dijela, tačnije u 47. minutu gol postiže i Mane. Kutinjo u 50. minutu postiže het- trik, a , a pretposljednji pogodak postiže Mane u 76. Konačan rezultat postavlja Salah četiri minuta prije kraja regularnog dijela meča.

Maribor je remizirao sa Seviljom 1:1. Slovenci su u desetom minutu došli do prednosti golom Teveresa, a izjednačio je Ganso u 75. minutu.

Porto je savladao Monako sa 5:2, a na utakmici su Felipe i Gezal dobili crvene kartone zbog tuče u 38. minutu. Golove za Porto su postigli Abubakar u 9. i 33. minutu, Brahmi u 45. Teles u 65., i Soares u 88. minutu, dok su za Monako pogađali Glik u 61. i Falkao u 78. minutu.

Bešiktaš je u gostima slavio protiv Lajpciga sa 1:2. Turci su sa bijele tačke u dsetom minutu došli do 1:0 golom Nagreda, da bi tek u 87. Kelta izjednačio. Ipak tri minuta ksanije pobjedu Bešiktašu donosi Taliska.

Borusija je nakon 2:0 uspjela da se vrati Protiv Reala, ali je ipak izgubila. Madriđani su golovima Majorala u 8. i Ronalda u 12. minutu poveli, ali su se Nijemci vratili golovima Obamejanga u 43. i 49. minutu. Ipak pobjedu Kraljevima donosi Lukas devet minuta prije kraja regularnog dijela.

Šahtjor je golovima Bernarda i Ismailija slavio protiv Građana. Umanjenje poraza Sitiju donosi Aguero sa bijele tačke 92. minutu.

Totenhem je lako došao do pobjede kod kuće. Savladali su APOEL sa 3:0 golovima Ljorentea, Heung Mina i Nkudua.