Šou Aguera i rapsodija Sitija protiv Čelsija

0
625

Ekipa Mančester sitija demolirala je Čelzi u meču 26. kola engleskog Premiershipa na svom terenu rezultatom 6:0.

Da se Čelzi neće dobro provesti na Etihadu bilo je jasno već u četvrtoj minuti kada je Sterling pogodio za rano vodstvo Građana. Samo četiri minute nakon toga, Aguero je imao veliku priliku da postigne drugi pogodak, ali je sa svega nekoliko metara šutirao pored gola.

Serhio Aguero je još jednom potvrdio da je u zaista odličnoj formi.

Argentinac je u roku od svega 18 minuta postigao dva gola i promašio zicer u derbi susretu 26. kola Premijer lige sa Čelsijem.

Ono što je promašio u osmom minutu prosto je nevjerovatno. Bio je sam na drugoj stativi sa svega metar dva od gola uspio je da promaši.

Ipak, pet minuta kasnije, u potpunosti se iskupio. Bio je to sjajan udarac sa 25 metara, ciljao je lijeve rašlje gola “plavaca” i pogodio, golman Kepa Arisabalaga nije uspio da spriječi gol iako je dotakao loptu.

Konačno u 18. minutu poslije katastrofalne intervencije Rosa Barklija koji je glavom vratio loptu pred sopstveni gol, Aguero je bio na pravom mjestu i tako je Siti poveo sa 3:0.

Tim pogotkom, inače 159. u dresu Sitijsa, Aguero je postao najbolji strijelac kluba svih vremena pošto je prestigao Erika Bleka koji je postigao gol manje u periodu od 1928. do 1939.

Inače, Siti je u 25. minutu već vodio sa 4:0, pošto su osim Aguera, golove postigli i Rahim Sterling u 4. i Ilkaj Gindogan u 25. minutu.