VELIKA POBJEDA LIVERPULA “Redsi” hitaju ka tituli, Siti pao na “Enfildu”

0
553
epa07986740 Bernardo Silva (R) of Manchester City scores his team's first goal during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Manchester City in Liverpool, Britain, 10 November 2019. EPA-EFE/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Fudbaleri Liverpula napravili su veliki korak ka osvajanju titule u Engleskoj, pošto su u derbiju 12. kola Premijer lige na svom terenu savladali najvećeg rivala za prvo mjesto Mančester Siti sa 3:1.

Ključan je bio start meča kada je Liverpul poveo sa 2:0 golovima Fabinja u 6. i Mohameda Salaha u 13. minutu. Siti se nije mogao oporaviti od tog šoka, iako je tokom prvog poluvremena imao nekoliko prilika.

“Crveni” su rivala dotukli početkom drugog dijela igre, kada je na centaršut Džordana Hendersona pogodio Sadio Mane. “Građani” su sve pokušali da postignu bar jeda gol i to im je uspjelo u 78. minuta kada je strijelac bio Beranardo Silva.

Treba spomenuti da su se gosti dva puta žestoko pobunili na odluke sudije Majka Olivera, a oba puta su tražili penal nakon igranja rukom igrača Liverpula u svom šesnaestercu. Oliver je oba puta pustio da se nastavi igra, a ni sudije iz VAR sobe ga nisu zvale da provjeri odluku.

Ovom pobjedom Liverpul se učvrstio na prvom mjestu Premijer lige sa 34 osvojena boda, čak osam više od Lestera i Čelzija, dok je Siti pao na četvrto mjesto sa 25.

Liverpul titulu u Engleskoj čeka još od sezone 1989/1990 i čini se da su ove sezone nikad bliže da dođu do pehara koji toliko očekuju.