Zvezda pala na Bajernove “fore”, tri gola u mreži Borjana

0
580

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu rezultatom 3:0 u prvom kolu Grupe B Lige šampiona.

Zvezda nije uspjela da osvoji prve bodove u Ligi šampiona, ali je pružila pristojan otpor favorizovanom Bajernu.

Šampion Njemačke je mogao da postigne mnogo više od dva gola, ali je svoje šanse imala i Zvezda. Crveno-bijeli su u nekoliko navrata bili izuzetno blizu golu, ali su ipak ostali bez pogotka na Alijanc areni.

Ipak, na kraju je Bajern izuzetno zasluženo slavio. Imao je 65 odsto posjeda lopte, 33 šuta ka golu protivnika naspram osam Zvezdinih, od kojih je čak deset završilo u okviru gola.

Bajern – Crvena zvezda 3:0 (1:0)

/Koman 34, Levandovski 80, Miler 90+1/

Pred 70.000 gledalaca na Alijanc areni, među kojima je bilo više od 5.000 navijača Zvezde, golove za Bavarce postigli su Kingsli Koman u 33, Robert Levandovski u 80. i Tomas Miler u 91 minutu.

Francuz je postigao gol poslije asistencije Ivana Perišića i greške Žandera, koji je zaboravio da ga isprati, a Poljak je iskoristio jedno loše uklizavanje Marka Gobeljića.

Zvezda je samo dva minuta ranije imala veliku šansu da izjednači, ali je odličan udarac Marka Marina završio pored stative.

Na kraju Miler je postigao pogodak poslije naivne reakcije Zvezdine odbrane nakon slobodnog udarca Tijaga Alkantare.

Prethodno, u prvom meču grupe Olimpijakos i Totenhem odigrali su 2:2.

U 2. kolu, 1. oktobra sastaju se Crvena zvezda – Olimpijakos i Totenhem – Bajern.

SASTAVI

Bajern: Nojer, Kimih, Pavar, Zile, Ernandez, Toliso, Alkantara, Perišić, Kutinjo, Koman, Levandovski.

Zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Žander, Kanjas, Jovančić, Garsija, Marin, Van La Para, Pavkov.

IZ MINUTA U MINUT

Kraj meča na Alijanc areni. Zaslužena pobjeda Bavaraca – 3:0.

90+1’ – Fenomenalna akcija Bajerna – 3:0

Dok su svi očekivali da se Alkantara odmakne od lopte i da šutne na gol, on ju je samo “bocnuo”, prebacio “živi zid” Zvezde i uposlio samog Milera.

Nijemac je lako savladao Borjana za 3:0.

89’ – Šansa za šansom…

Igrači Bajerna su prvo pogodili prečku nakon prekida, da bi potom poslije akcije Levandovskog igrači Zvezde sa gol-linije izbacili loptu poslije šuta Levandovskog. Žuti karton za Vulića i četiri minuta nadoknade…

87’ – Milunović pogađa prečku, ali Zvezdinu!

Nova loša reakcija štopera crveno-bijelih, a bilo ih je dosta ove noći. Lopta je išla u Borjanovo naručje, a Milunović ju je presjekao i pogodio prečku svog gola.

80’ – Gol, Levandovski – 2:0

Taman je Zvezda zaprijetila Nojeru i djelovalo je da bismo mogli da vidimo i dramu do kraja, da bi poslije nespretne reakcije odbrane Zvezde, prije svih Marka Gobeljića, lako do drugog gola za Bajern došao Robert Levandovski.

“Učačkao” je loptu u mrežu…

Vukanović mijenja Garsiju, a Miler ulazi umjesto Kutinja. To su posljednje promjene.

77’ – Marin!

Divno je gađao Nijemac u dresu Zvezde sa 15-16 metara, bacio se Nojer na loptu, nije uspio da je stigne, ali ona odlazi malo pored stative. Najbolja šansa za Zvezdu na utakmici preko Marka Marina!

70’ – Promjena napadača!

U posljednjih 20-ak minuta za Zvezdu će igrati Ričmond Boaći koji mijenja Milana Pavkova, koji vjerovatno nije ni spreman za svih 90, a koga čeka i meč protiv Partizana za vikend u 161. “vječitom” derbiju.

65’ – Perišić! Prečka!

Ubacio se iz drugog plana Hrvat i pokušao da lobuje Borjana, uspio je u tome, ali je lopta ostala na prečki, da bi potom u nastavku akcije Robert Levandovski stigao do lopte, koja mu je bila preblizu, probao je akrobatski i šutirao je preko gola.

Perišića mijenja Gnabri, a Tolisoa iskusni Martinez.

62’ – Ozbiljna prilika za Zvezdu otišla u nepovrat

Van la Para je šutirao iz kaznenog prostora rivala, udarac mu je izblokiran, a lopta se odbila do Pavkova. On je zakasnio pola sekunde, pa je umjesto lopte šutnuo Alkantaru.

61’ – Milojević napravio prvu izmjenu

Miloš Vulić na terenu, van njega Dušan Jovančić

61’ – Žander…

Nekako je Žander došao u poziciju za šut, ali je to morao da uradi svojom slabijom desnom nogom. Zbog toga, lopta je završila u gornjem redu tribina.

53’ – Stativa Tolisoa!

Samo je pokupio loptu Francuz iskosa sa desne strane i raspalio, Borjan je imao loptu na ruci, ali ona pogađa stativu. U nastavku lijep potez Marka Marina, ali nema prilike za Crvenu zvezdu. Brzo je Bajern krenuo naprijed i imao veliku šansu preko Ivana Perišića.

Počelo je drugo poluvrijeme! Bez promjena u oba tabora.

45+1’ – Borjan!

Važna odbrana golmana Crvene zvezde u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada se Robert Levandovski sjajno snašao pored Nemanje Milunovića i uspio da šutira sa male razdaljine, potom je i Korentan Toliso isprobao “plasiranom” loptom, međutim i tu je Kanađanin intervenisao kako treba.

Zvezda gubi na poluvremenu 1:0!

44’ – Ponovo Kutinjo!

Namjerio se da u svom karakterističnom stilu postigne gol u dresu Bajerna, ali za sada nije toliko precizan. Odnosno, vrlo malo mu fali… I ovaj šut je išao možda ni metar pored stative golmana Borjana.

42’ – Imao je Marin priliku da svojom loptom “sa očima” uradi nešto opasnije, ali je poslao centaršut pravo u ruke Nojera.

40’ – Bajernu poništen gol zbog ofsajda!

Kutinjo je bio sam ispred Borjana i “petom” pogodio mrežu Zvezde. Krenuo je da slavi, ali se onda okrenuo i vidio da je bio u ofsajdu.

Ponovljeni snimak pokazao je da je sudijska odluka bila apsolutno ispravna.

34’ – Vodi Bajern, golom Kingzlija Komana!

Perišić je dugo držao loptu. Nije bio u opasnoj poziciji, ali ga niko nije napadao. Centrirao je ka Komanu, kojeg je Žander potpuno zaboravio iako je bio jedini igrač kojeg je trebalo da čuva.

Francuz je prvi “napao” loptu i glavom savladao Borjana koji je bio nemoćan.

34’ – Ovo je moglo biti kobno po Zvezdu. Koman se nameštao na šut, ali je fenomenalno odreagovao Gobeljić.

27’ – Zvezda izgleda sasvim dobro u Minhenu!

Jovančić je predriblao tri igrača uz mnogo, mnogo sreće, a onda uz isto toliko sreće uspio da pronađe Žandera. On je povukao loptu, iznenadio Pavara, a onda sa 20ak metara šutirao.

Bila je ovo ne baš najbolja pozicija, ali moglo je biti bolje.

21’ – Kutinjo!

Brazilcu je lopta “sjela” na polu-volej. Ovo je bila idealna šansa, ali je lopta prozujala tik iznad prečke Milana Borjana.

Dosta sreće za srpskog šampiona!

16’ – Odlična šansa za Zvezdu!

Marin je nekako ostao sam na 20ak metara od gola, šutirao, a Nojer odbranio. Lopta se odbila do Pavkova, ali na njemu je bio jedan od defanzivaca Bajerna.

Pavkov je pao, ali je sudija odlučio da ne dosudi penal.

13’ – Pobjegla je lopta golmanu Bajerna, dok je bio okrenut svom golu, tako da je morao da ispucava loptu – i to u korner – dok ga je napadao Milan Pavkov. Međutim, korner Marka Marina nije bio ni blizu dobar kao što to inače zna…

Isprobao je Kutinjo udarac u nastavku akcije, ali pravo u Borjana.

Bez opasnosti!

10’ – Već nekoliko puta su igrači Zvezde dobro presjekli pas igrača Bajerna, posebno na njihovoj desnoj napadačkoj strani, međutim teško u kontru mogu Radživ van la Para, Žander i Marko Marin, pošto je mnogo fudbalera Bajerna koji su odlično postavljeni.

Za to vrijeme čuje se pjesma navijača Zvezde u Minhenu!

23 људи прича(ју) о овоме

9’ – Od samog starta Bajern napada i traži šansu. Toliso je centrirao, Perišić došao do lopte ali opet nije bilo veće opasnosti po Borjana.

6’ – Povrijedio se mladi Džošua Kimih već na startu meča, sam od sebe, pa mu se pomoć ukazuje van terena. Izgleda da nije ništa ozbiljnije.

3’ – Očekivano, Bajern diktira tempo na startu meča.  Uhvatio je Borjan već jednu loptu koju je poslao Filipe Kutinjo, da bi brzo poslije toga značajnije zaprijetio Korentan Toliso, međutim u blok je ušao Nemanja Milunović i glavom spriječio loptu da ugrozi golmana Kanade.

1’ – Počeo je meč na Alijanc Areni. Zvezda ima veliku podršku Delija koji se nalaze iza gola Milana Borjana.