Zvezda uz dosta muke srušila Cibonu u Zagrebu

0
479

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu rezultatom 78:74 u 23. kolu ABA lige.

U posljednjem meču 23. kola ABA lige su košarkaši Crvene zvezde poslije dosta problema savladali Cibonu i sada imaju 19 pobjeda i 2 poraza u sezoni.

Dejan Radonjić nije mogao da računa na Branka Lazića, Ostina Holinsa i Majka Cirbesa, ali su igrači koje je imao na raspolaganju bili dovoljni da se dođe do trijumfa.

Ovo definitivno nije bila idealna partija crveno-bijelih, pogotovo kada se uzme u obzir da nisu bili kompletni i da je Cibona počela na krilima Brankovića koji je prvih osam poena ubacio bez promašaja.

Vajt je imao neke atraktivne poteze, pojavio se i Mitrović da bi Zvezda do prve osjetne prednosti došla poslije poena Ognjena Dobrića uz zvuk sirene, kada je na semaforu stajalo 18:9, a na kraju kvartala 20:12 u njihovu korist.

Na početku druge dionice, Cibona je nagovijestila veliki povratak, stigla do serije 12:0 preko uspavane odbrane Crvene zvezde. Dobrić se požalio na povredu ramena, Radonjić tražio dva tajm-auta, a domaćin poveo sa 26:22.

Uspjela je Zvezda brzo da izjednači, pa onda i da dođe do serije 10:2 i da na poluvremenu ima prednost 38:32, pa je na startu treće četvrtine uslijedilo novo mučenje gostiju i izjednačenje domaćih, 42:42.

Krajem ovog kvartala, Zvezda je imala već 14 izgubljenih lopti, a Kalinić je drugu trojku pogodio za 54:54 (iako mu šut večeras nije išao), pa je Cibona korak po korak išla ka potencijalnom iznenađenju.

Tada se pojavio sjajni Ivanović, režirao je seriju 9:0 i u finišu meča pomogao crveno-bijelima da savladaju Cibonu u Zagrebu rezultatom 78:74.

Najefikasniji je bio Amar Gegić sa 19 poena i 7 skokova, 17 je imao Branković, a 16 Toni Nakić. U redovima Crvene zvezde, istakao se Kalinić sa 14 poena, toliko je imao i Dobrić, 12 je postigao Volters, a po 11 su imali Mitrović i Ivanović.