Klipersi nadigrali Dalas za izjednačenje (VIDEO)

0
431
Košarkaši LA Klipersa nadigrali su Dalas na gostovanju sa 106:81 i izjednačili na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji NBA lige.

Kavai Leonard i Pol Džordž odlično predvodili tim ostavivši Luku Dončiće u drugom planu iako je opet bio najefikasniji u ekipi domaćina kojima nije pomogla ni odlična igra srpskog centra Bobana Marjanovića.

Već od samog starta meča Klipersi su preuzeli inicijativu i poveli da bi u nastavku samo uvećavali prednost do konačne ubjedljive pobjede sa dvocifrenom prednošću.

Predvodio ih je za igru raspoloženi Kavai Leonard koji je meč završio sa 29 poena i 10 skokova za nešto manje od 33 minuta na parketu.

Odlično su ga pratili Pol Džordž koji je ubacio 20 poen iako nije bio uobičajeno precizan, Redži Džekson sa 15 i Francuz Nikola Batum sa 10 poena.

Luka Dončić je na drugoj strani predvodio svoj tim iako se primećivalo da nije još potpuno spreman za igru. Ubacio je 19 poena, jedan više od Letonca Kristapsa Porzingisa, uz vrlo slab procenat šuta iz igre. Samo je devet puta pogodio iz igre od 24 pokušaja.

Srpski centar Boban Marjanović je odlično iskoristio 15 minuta igre i postigao 12 poena uz šest skokova, ali je protiv bivšeg kluba igao uglavnom u posljednjoj četvrtini kada je svi već bilo gotovo.