Poraz Srbije od Čilea u prvom meču pred Mundijal u Rusiji!

0
780

Fudbaleri Srbije poraženi su minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) od Čilea u prvoj prijateljskoj utakmici pred odlazak na Svjetsko prvenstvo.

“Orlovi” su juče u Gracu igrali u kombinovanom sastavu i pružili poprilično blijedu partiju, pa su Čileanci mogli i ubjedljivije da slave, da su imali više koncentracije u završnici, ali i da Vladimir Stojković nije upisao nekoliko izuzetnih odbrana.

Strijelac jedinog gola bio je štoper Giljermo Maripan koji je u 88. minutu bio najviši u skoku na drugoj stativi i glavom donio konačan rezultat.

Tako je Srbija loše započela finalne pripreme za predstojeći Mundijal u Rusiji, ali će imati popravni kada za pet dana protiv Bolivije bude igrala utakmicu koja će biti generalna proba.

Selektor Mladen Krstajić je, kao što je najavljivao, “promiješao karte” i u startnih 11 uvrstio nekoliko igrača koji nisu imali preveliku minutažu u prošlosti, ali mu se to nije mnogo isplatilo.

Čileanci su od samog starta preuzeli kontrolu i imali veći posjed lopte, češće prijetivši golmanu Vladimiru Stojkoviću. U ne baš sadržajnom prvom poluvremenu treba izdvojiti pokušaje Nemanje Radonjića i Aleksandra Kolarova, dok je na drugoj strani najbolju priliku imao Sagal.

Ofanzivni vezista Čilea očajno je reagovao u situaciji u kojoj je bio usamljen na nekih desetak metara, pa su “Orlovi” uz malo sreće sačuvali 0:0 na poluvremenu.

Drugi dio igre počeo je izmjenama kojima je Krstajić pokušao da stekne kontrolu nad mečom, a pošto je Stojković još jednom odlično odbranio, to se i dogodilo.

Nemanja Matić i Dušan Tadić prije svih su unijeli mirnoću i kreativnost u igru, Radonjić je još jednom oprobao udarac sa distance, dok je takođe rezervista Sergej Milinković-Savić dobro sarađivao sa Aleksandrom Mitrovićem u špicu.

Međutim, talas dobre igre Srbije trajao je tek nekih desetak minuta, poslije čega se Čile oslobodio pritiska i krenuo da ređa stopostotne prilike. Prvo je golman Partizana “skinuo” lijep volej Valdesa, da bi desetak minuta kasnije Enrikes, u kratkom vremenskom roku, promašio dva zicera iz peterca.

U obje situacije bio je neometan i činilo se da se Srbija izvukla, ali je gol morao da padne i dva minuta prije kraja regularnog dijela Maripan je na već opisan način donio trijumf Čileancima.

Krstajić će sigurno biti zabrinut poslije ovakve predstave, ali će morati da spremi ekipu za duel sa Bolivijom koja se igra u petak od 18 časova na istom mjestu.